Esélyegyenlőségért felelő biztos lett az Európai Régiók Közgyűlésében Kovászna megye tanácsosa
2017. április 1., szombatAz Európai Régiók Közgyűlésének (AER) március 21-23. között Londonban megtartott ülésszakán került sor a szervezet három bizottságának tisztújító ülésére
Az Európai Régiók Közgyűlésének (AER) március 21-23. között Londonban megtartott ülésszakán került sor a szervezet három bizottságának tisztújító ülésére. Az újonnan megválasztott nyolc vezető közül kettő a romániai régiók képviseletében jutott tisztséghez: a Kovászna megyét képviselő Klárik Attilát az Oktatási, Ifjúsági és Művelődési Bizottság keretén belül a jogi esélyegyenlőségért felelő biztossá választották, a Temes megyei önkormányzatot képviselő Mihai Ritivoiut pedig a Szociális és Egészségügyi Bizottság alelnökévé.
„Az Európai Régiók Közgyűlése különös figyelmet szentel a régiókon belül érvényesülő esélyegyenlőségnek, erre külön albizottságot hozott létre. Az esélyegyenlőségi biztos nemcsak a nemi képviseleti arányosságok betartására figyel, hanem munkája felöleli a nyelvi jogok érvényesülésétől kezdve a szólásszabadságon át a diszkrimináció minden formájának a kiküszöbölését, úgy a bizottságon belül, mint a közgyűlés további fórumain, illetve az ERK által bonyolított programok, tevékenységek teljes spektrumában. Bízok benne, hogy ebben a szerepkörben az itthon tapasztalt, komoly esélyegyenlőségi problémákra könnyebben fel tudom hívni a figyelmet" – fogalmazott Klárik Attila.
Az 1985-ben alapított Európai Régiók Közgyűlése az európai régiók legnagyobb független szervezete, amely 35 országból több mint 230 régiót, valamint 15 interregionális szervezetet foglal magába. A szervezet feladatai közé tartozik a szubszidiaritás és regionális demokrácia elveinek támogatása, a régiók politikai befolyásának növelése az európai intézményeken belül, és támogatásuk az unió bővítési és globalizációs folyamatában, valamint a régiók közötti együttműködések elősegítése Európán belül és azon kívül is. A főigazgatóság székhelye Strasbourgban (Franciaország), annak kihelyezett irodái pedig Brüsszelben (Belgium) és Gyulafehérváron (Románia) működnek.
Kovászna megye 1997 óta tagja a szervezetnek és több pályázati programban vett részt, szakmai továbbképzéseket szervezett és nemzetközi konferenciáknak adott helyszínt.